На фона на отлива на персонал е незаконосъобразно да се освобождават служители, които отказват да се ваксинират, отбеляза той
„Ние смятаме този план за 100% дискриминационен спрямо нашия бранш. Отново се опитваме да борим пандемията със затваряне само и единствено на нашите обекти.“
Ако се затваря, трябва да се затварят всички места, където се осъществяват социални контакти и има струпване на повече хора, подчерта Коларов в предаването „Преди всички“.
Нагласата за ваксинация в бранша е по-различна от тази в цялата държава, поясни Емил Коларов. Той цитира анкета сред представители на бранша, която показва, че 41-42% от участниците в нея са или ваксинирани, или заявяват, че ще се ваксинират в кратки срокове.
„Ваксинираните са над 30%. При нас ваксинираните са доста повече на фона на цялата държава.“
Около 40% от попълнилите анкетата са прекарали Covid-19, а 15% заявяват, че няма да се ваксинират, уточни Коларов.
„Не може в магазина, в автобуса, в цеха, навсякъде другаде, където се събират хора, да няма такова изискване – да влизат само ваксинирани и хората и персоналите да са ваксинирани, но в нашите обекти трябва да са ваксинирани. Ние не можем да разберем каква е разликата“, изтъкна той.
Емил Коларов акцентира върху липсата на персонал в бранша и посочи, че отливът продължава, а на този фон е и незаконосъобразно да се освобождават служители, които отказват да се ваксинират.
„А какво остава да освобождаваме персонали, ако са ваксинирани или неваксинирани.“