Всички училища на територията на Община Сандански ще отворят врати за своите ученици на 15 септември.
Тази година, въпреки пандемията и трудностите във всички сфери, училищата на територията на Община Сандански посрещат новата учебна година с подобрения на материалната база и условията за обучение на учениците в присъствена среда. Изпитанията на времето засилиха необходимостта от личната среща и затова всички очакват с нетърпение прекрачването на училищния праг.
Броят на учениците в община Сандански през учебната 2021 – 2022 г. е 4010. От тях 362 са първокласници, което е с 57 повече от предходната. Всички директори са организирали нормалното протичане на учебния процес, при спазване препоръките на Министерството на образованието и науката, както и насоките за обучение и действия в условията на извънредна епидемична обстановка в учебните заведения.
Последни новини
вторник, юни 16 - Сандански е домакин на XXXI Национален симпозиум по урология и ендоурология
- Спортното училище ще има зала за тренировки
- Община Струмяни бе домакин на международна среща по проект ELEVATE
- ДГ „Първи юни“ успешно приключи проект по програма „Еразъм+“ за иновативни методи в предучилищното образование
- Магазин Bora Street отвори врати в обновения ГУМ в Сандански
- Младежи от Сандански посетиха европейските институции в Брюксел
- Как се пишат числителни редни с цифри: Правила и най-чести грешки
- Младежки обмен между Фройденщат и Сандански укрепва европейското партньорство


