За първи път Сандански ще бъде домакин на държавния лично-отборен шампионат по колоездене за юноши младша възраст и девойки старша възраст.
Надпреварата е организирана Българската федерация по колоездене и домакините.
Старт на шампионата ще бъде даден на 12 юни (събота, от 16 ч.) пред сградата на община Сандански с дисциплината бягане по часовник – за девойки старша и юноши младша възраст, които ще изминат – по едно и също трасе, 12 км.
Старт на втория колоездачен ден ще бъде даден на 13 юни (неделя, в 09:30 ч. на пл. „България“) за дисциплината общ старт – девойки старша и юноши младша възраст. Те ще се състезават по трасе с дължина 60 км – Сандански-Поленица-Джигурово –Ласкарево–Склаве-Спатово-Ново Делчево и обратно до Поленица (2 обиколки).
Финалът ще бъде на площад „България“, а награждаването – в 12:15 ч. на победителите.
Талантливите състезатели на България ще могат да покажат най-доброто от себе си и ще бъдат оценени от съдийска колегия. За община Сандански, която е „Европейски град на спорта за 2021 г.“, провеждането на състезание от държавния лично – отборен шампионат по колоездене е привилегия и сигурен знак за утвърждаване и развитие на спорта.
Актуално
- От 1 февруари се приемат проби за участие в конкурса за най-добро домашно вино „Златен грозд“
- В Сандански започва международният турнир по футбол за деца и юноши „Пирин къп“ 2023
- Търсите дамски елек за пролетта – къс или дълъг да бъде? Ние проверихме!
- Кирил Котев: Обществеността в гр. Сандански направи огромна крачка за запазването на парк „Свети Врач“!
- Народното събрание реши: Безплатни учебници от 1 до 12 клас
- Пушенето на електронни цигари води до повишен риск от сърдечно-съдови заболявания
сряда, февруари 1