Това е видеоподкаст №1. Виолета Вълкова – учител по БЕЛ, отговаря на въпроси на Яна Лумпарова и Димитър Димков, ученици от ПГ „Яне Сандански“.
Sandanski1.com и Сдружение „С идея за бъдещето – спорт, образование, култура“ обединяват сили за един смислен проект! Стартирахме съвместна работа по създаване на видеоподкаст поредица, част от проекта „Младите говорят – граждански активизъм в действие“ по програма „Ти и Lidl за нашето утре“.
Проектът е на Сдружение „С идея за бъдещето – спорт, образование, култура“ с председател Ивелин Терзийски.
С ученици от ПГ „Яне Сандански“ и ЗПГ „Кл. Тимирязев“ ще дадем глас на младите в Сандански – те ще бъдат интервюиращи, сценаристи, водещи и автори на съдържанието. Гости в епизодите ще бъдат хора от обществения живот на Сандански, а младежите ще бъдат в ролята на интервюиращи, подготвящи теми, въпроси и цялото съдържание.
Ментор е Атанас Атанасов – издател на Sandanski1.com.
Очаквайте скоро следващите епизоди, те са общо осем!
Темите са важни, гостите интересни, а младежите – вдъхновяващи! – Проект „Младите говорят – граждански активизъм в действие“ по програма „Ти и Lidl за нашето утре“.
***
Проектът се изпълнява от Сдружение „С идея за бъдещето – спорт, образование, култура“. Настоящият проект се осъществява благодарение на най-голямата социално отговорна инициатива на Лидл България „Ти и Lidl за нашето утре“, в партньорство с Фондация „Работилница за граждански инициативи“ и Български дарителски форум.