Община Струмяни посрещна два вдъхновяващи гостуващи екипа – децата от ДГ „Патиланци“ и учениците от СУ „Св. Паисий Хилендарски“ в с. Микрево. В различни поводи, но с еднакво силни послания, те посетиха кмета на общината г-н Емил Илиев и общинската администрация.
Послание срещу тормоза – „Щастието е наше право“
По повод Деня на розовата фланелка – световния ден за борба с тормоза в училище – малчуганите от ДГ „Патиланци“ отправиха своето ясно и трогателно послание за доброта, приятелство и взаимно уважение. Под надслов „Щастието е наше право“ те внесоха в сградата на общината настроение, усмивки и искрен детски ентусиазъм. Срещата премина в топла атмосфера, изпълнена с позитивни емоции и искрено общуване.

Празничен поздрав за Баба Марта
В същия ден учениците от СУ „Св. Паисий Хилендарски“ посетиха кмета по повод празника „Баба Марта“. Те поднесоха традиционни мартеници – символ на здраве, благополучие и настъпващата пролет. Младите гости разговаряха с кмета за значението на мартенските традиции и ролята им в българската култура. Г-н Илиев ги поздрави за инициативността и им пожела успешна и ползотворна година.
Общност, традиции и ценности
И двете посещения показаха силата на общността в Микрево – място, където традициите се предават с уважение, а ценностите на добротата и взаимната подкрепа се възпитават още от най-ранна възраст. Община Струмяни изразява благодарност към децата, учениците и техните учители за вдъхновяващите послания и за активното участие в изграждането на среда, в която всяко дете расте спокойно, уверено и щастливо.


