В периода 14–17 май Сандански ще бъде домакин на младежи от побратимения град Фройденщат, Германия, както и на официална делегация, водена от кмета на града, председателя на Общинския съвет и представители на местната администрация.
Посещението е продължение на осъществения в края на април младежки обмен във Фройденщат, в който доброволци от Младежки център – Сандански представиха българската култура, традиции и духа на Сандански в сърцето на Шварцвалд. Инициативата даде възможност за създаване на нови приятелства, обмен на опит и обсъждане на идеи за бъдещи съвместни дейности.
В рамките на визитата в Сандански са предвидени срещи между младежките екипи, обсъждане на бъдещи съвместни проекти, културна и опознавателна програма, както и представяне на природното и културното богатство на региона.
Партньорството между Сандански и Фройденщат показва значението на младежките инициативи като средство за изграждане на устойчиви връзки между градове, институции и общности. Подобни обменни програми насърчават междукултурния диалог, активното участие на младите хора и развитието на дългосрочно сътрудничество.
Проектът „Изграждане на Младежки център – Сандански“ се реализира с финансовата подкрепа на Европейския съюз чрез Механизма за възстановяване и устойчивост.
Събитието се реализира с подкрепата на Европейски съюз, в рамките на Националния план за възстановяване и устойчивост и с партньорството на Община Сандански по Проект № BG-RRP-1.009-0017-C01 „Изграждане на Младежки център – Сандански“.


